در دومین نشست هم‌اندیشی رئیس سازمان با خیرین مدرسه‌ساز مطرح شد؛

تاکید برای تسریع در بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده/ لزوم فراهم نمودن زمینه جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۳ کد : ۱۱۳۱ اخبار مهم
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، تسریع در بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده را از ضرورت‌ها و اولویت‌های اساسی سازمان دانست و بر لزوم فراهم نمودن زمینه جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی تأکید کرد.
تاکید برای تسریع در بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده/ لزوم فراهم نمودن زمینه جذب حداکثری مشارکت‌های مردمی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دومین نشست هم‌اندیشی با خیرین مدرسه‌ساز به منظور استفاده بهینه از ظرفیت خیرین حقیقی و حقوقی در رفع مشکلات فضاهای آموزشی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده کشور با حضور مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان، محمد رکوعی معاون  توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی، محمدرضا قربانی مدیرکل مشارکت‌های مردمی، عباس مصلی نژاد خیر مدرسه‌ساز و محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد.

رخشانی مهر دراین جلسه آماده‌سازی فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده را یک اولویت اساسی و ماموریت مهم این سازمان اعلام کرد و گفت: وظیفه داریم در کمترین زمان ممکن فضاهای آموزشی مناطق سیل‌زده کشور را احیا کنیم و در این راستا همه به سهم خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

در این جلسه چگونگی استفاده از ظرفیت نهادها، بنیادها و خیرین حقیقی و حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، همچنین بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های رسانه‌ای و توجه ویژه افکار عمومی به موضوع سیل به عنوان یک ظرفیت تاکید شد.

از دیگر موضوعات این جلسه ایجاد ظرفیت برای نقش آفرینی آحاد جامعه در امر ساخت و بازسازی مدارس آسیب‌دیده در سیل است به نحوی که علاقه‌مندان به نظام آموزشی بتوانند با هر سطحی از مشارکت در خدمت نظام تعلیم و تربیت انجام وظیفه نمایند.

همچنین مقرر شد؛ این نوع نشست‌های هم اندیشی برای جمع‌بندی موضوعات و در نهایت مشخص نمودن میزان منابع اعتباری مورد نیاز برای ساخت و یا بازسازی فضاهای آموزشی استان‌های خورستان، لرستان و گلستان، تداوم یابد و زمینه مشارکت حداکثری خیرین حقیقی و حقوقی در این خصوص فراهم شود.

کلید واژه ها: جذب خیرین مدرسه سازخیرین مدرسه سازمدارس سیل زده


نظر شما :