معاون فنی و نظارت سازمان در بازدید از مدارس خوزستان گفت:

بازسازی مدارس سیل‌زده خوزستان به محض فروکش کردن سیلاب آغاز می‌شود

۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۴ کد : ۱۱۳۲ اخبار برگزیده
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: نوسازی و بازسازی مدارس سیل زده خوزستان به محض فروکش کردن سیلاب انجام می‌شود.
بازسازی مدارس سیل‌زده خوزستان به محض فروکش کردن سیلاب آغاز می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس، مجتبی زینی وند، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور مدیریت بحران مدارس خوزستان، محمد تقی‌زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، محمد محسن بیگی مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی آموزش و پرورش، رسول پاپایی مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش کشور، قربانی، مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان و همچنین جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  کوچکی نژاد و حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی با هدف بررسی میزان آسیب‌ها به فضاهای آموزشی از مناطق سیل‌زده دشت آزادگان بازدید کردند.

 داریوش ورناصری در جریان این بازدید گفت: به محض فروکش کردن سیل آغاز روند بازسازی و نوسازی مدارس تخریبی و آسیب‌دیده جزو اولویت‌های ویژه سازمان نوسازی مدارس کشور است و با توجه به اینکه با  مشکل جدی  کمبود فضای آموزشی  در این مناطق مواجه هستیم در مرحله اول تعداد ۱۰۰ کانکس برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی درگیر پدیده سیلاب در خوزستان اظهار کرد: به دلیل مشکلات ناشی از سیل بالغ بر ۵۴ هزار و ۱۶۳ دانش آموز در خوزستان با مشکل نبود وجود فضای آموزشی مواجه هستند.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: بازسازی مدارس تخریبی همچنین نوسازی مدارس نیازمند تعمیر و تجهیز در خوزستان از اولویت‌های ویژه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.

تخصیص اعتبار برای پرداخت حق الزحمه کلاس‌های تقویتی و جبرانی

کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ساختمان‌های مدارس گفت: تلاش بر این است تا با استفاده از ظرفیت سازمان نوسازی،  توسعه و تجهیز مدارس استان علاوه بر اختصاص ۱۰۰ کانکس نسبت به بازسازی و نوسازی مدارس آسیب دیده در پدیده سیلاب اقدام شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات کمیسیون در ساماندهی دانش آموزان توضیح داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان برنامه و بودجه به دنبال اختصاص اعتبار خاص برای پرداخت حق الزحمه کلاس های تقویتی و جبرانی در مناطق سیل زده هستیم همچنین مبالغی جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان و معلمان این مناطق در نظر گرفته خواهد شد.

احیای مدارس سیل‌زده نیازمند کار جهادی است

حجت السلام سلیمی نماینده گفت:  برای ادامه سال تحصیلی در استان خوزستان با دو مشکل اساسی رو به رو هستیم؛ برخی از  مدارس در این استان به زیر آب رفته و چنین مدارسی حتی پس از فروکش کردن سیل نیز  برای استفاده مناسب نیستند.

وی ادامه داد: مشکل دوم این است که تعداد زیادی از مدارس استان خوزستان نیز برای اسکان اضطراری مورد استفاده قرار گرفته‌اند و این مدارس هم عملا برای ادامه سال تحصیلی غیر قابل استفاده هستند و برای رفع این مشکل نیازمند یک کار جهادی هستیم.  

حجت السلام سلیمی افزود: معتقدم که دولت به تنهایی توانایی مقابله با این حجم عظیم خسارت‌ها را ندارد و حتما باید مردم و خیرین در این راه به دولت کمک کنند و بخشی از هزینه ها را تقبل کنند.

۱۴ منطقه آموزش و پرورش خوزستان درگیر سیلاب شده‌اند

در ادامه محمد تقی‌زاده با بیان اینکه ۱۴ منطقه آموزش و پرورش در استان  خوزستان درگیر پدیده سیلاب شده اند، گفت: مجموع مدارس تخریبی بر اثر سیلاب در این مناطق  ۶۴ مدرسه  هستند  که ۲۵۰ مدرسه  آنها دچار آب گرفتگی شدن که این  آمار نشان دهنده اهمیت اقدام فوری در خصوص نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی آسیب دیده در خوزستان است.

وی تاکید کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده خسارت‌های گسترده‌ای  در حوزه فضای آموزشی به این مناطق وارد شده است.

کلید واژه ها: مدارس سیل زده خوزستاننوسازی مدارس خوزستانفضاهای آموزشی


( ۱ )

نظر شما :