مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران مطرح کرد؛

تعهد ۱۳۰ میلیاردتومانی خیّرین تهرانی در مدرسه‌سازی

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰ کد : ۱۴۳۱ تهران
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تهران گفت: تاکنون خیّرین تهرانی بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد کردند.
تعهد ۱۳۰ میلیاردتومانی خیّرین تهرانی در مدرسه‌سازی

​به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز استان تهران روز دوشنبه سوم تیرماه 1398 در تهران برگزار خواهد شد.
 

علی شهری در دیدار با رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به موضوع جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز اظهارداشت: جنبه فرهنگی جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز از مشارکتی که خیّرین در امور مدرسه‌سازی دارند، بسیار مهمتر است.
 

وی افزود: از جشنواره بیستم خیّرین مدرسهساز تاکنون، میزان تعهدات خیرین در استان تهران از 130 میلیارد تومان فراتر رفته است و امیدواریم این عدد تا زمان برگزاری جشنواره بیست و یکم به 200 میلیارد تومان برسد.
 

شهری با بیان اینکه تهران بیشترین تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس را به نسبت سایر استان‌ها دارد، خاطرنشان کرد: میزان تراکم دانش‌آموزی کلاس‌های درس استان تهران با سایر استان‌های کشور اختلاف بسیار زیادی دارد و از طرفی تهران بیشترین مدارس فرسوده کشور را داراست.

بهبود فضای آموزشی تهران نیازمند همت خیّرین است
 

در ادامه سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با استقبال از پیشنهادات اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در خصوص بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز استان تهران اظهارکرد: به واقع کاری ارزشمندتر از ساخت مدرسه و فعالیتی که خیّرین نیک‌اندیش مدرسه ساز انجام می‌دهند، وجود ندارد.
 

وی افزود: مطلع هستم که سرانه دانش‌آموزی در برخی نقاط تهران حدود 1/5 مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است که این آمار نیاز به فعالیت و حمایت خیّرین مدرسه‌ساز دارد.
 

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد تا موارد پیشنهادی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران را در خصوص بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران اجرایی کنیم.

کلید واژه ها: خیرین مدرسه سازفضای آموزشینوسازی مدارس تهران


نظر شما :