مدیرکل نوسازی مدارس البرز اعلام کرد:

نیاز سالانه استان به احداث ۴۰۰ کلاس درس جدید/ تحویل ۶۰ پروژه آموزشی تا سال آینده

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۱ کد : ۱۴۹۲ البرز
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز با اشاره به کمبود فضای آموزشی این استان گفت: البرز سالانه به احداث ۴۰۰ کلاس درس جدید نیاز دارد.
نیاز سالانه استان به احداث ۴۰۰ کلاس درس جدید/ تحویل ۶۰ پروژه آموزشی تا سال آینده

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس البرز، محمد دلاوریان با بیان این که استان به لحاظ سرانه آموزشی جزء محروم ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: برای پاسخ به نیازهای آموزشی سالانه باید 400 کلاس درس جدید در البرز ایجاد شود.

وی با اشاره به افزایش هفت برابری اعتبارات این بخش نسبت به گذشته در راستای محرومیت‌زدایی فضاهای آموزشی بیان کرد: اداره کل نوسازی استان البرز توانسته است در سال گذشته 16 پروژه با بیش از 150 کلاس درس را به پایان رسانده و تحویل آموزش و پرورش دهد.

دلاوریان با بیان اینکه هیچ پروژه‌ای در سطح استان مسکوت نمانده است، گفت: درشرایط فعلی 60  پروژه معادل 800 کلاس درس در دست احداث بوده و ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری مسئولان استانی ترمز سرانه منفی کشیده شده و این نوید را می‌دهیم که ظرف دو سال آینده نه تنها عنوان محروم‌ترین استان به لحاظ سرانه آموزشی از کنار نام البرز برداشته می شود بلکه حرف بسیاری برای گفتن خواهیم داشت.

دلاوریان با اشاره به نرخ بالای مهاجرت به البرز گفت: البرز استانی مهاجرپذیر است و به همین دلیل سالانه برتعداد دانش آموزان نیز افزوده می‌شود به گونه‌ای که هرسال 400 کلاس درس جدید و مجهز باید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

تراکم دانش‌آموزی در کلاس‌های درس استان 45 نفر است

وی ضمن اشاره به محرومیت نواحی 2،3 و 4 کرج خاطرنشان کرد: در حالی که تراکم جمعیت در هر کلاس باید حدود 25 الی 30 نفر باشد اما هرکلاس از مدارس این نواحی 45 دانش آموز را در خود جای می دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: آمار جمعیت دانش‌آموزان در هریک از این نواحی با چهار استان کشور برابر است که این نشان از جمعیت بالا و نیاز مبرم استان به فضای آموزشی دارد.

این مسئول در پایان با بیان این که تعادل سرانه فضای آموزشی بستگی به عوامل مختلفی دارد، گفت: تمام عوامل در کشور مرتبط با یکدیگر هستند؛ برای مثال حوادث غیر مترقبه به مانند سیل اخیر قدرت پیش‌بینی را از ما سلب می‌کند چرا که بروز این دست اتفاقات ورود مهاجران بسیاری را به همراه خواهد داشت و موظف هستیم تا نیاز مدارس را جهت سرویس‌دهی هرچه بیشتر به دانش‌آموزان برطرف کنیم.​

کلید واژه ها: نوسازی مدارس البرزکمبود فضای آموزشی


نظر شما :