دکتر رخشانی‌مهر در گردهمایی مدیران ستادی و اجرائی سازمان نوسازی مدارس:

توسعه مجتمع‌های آموزشی و جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی از اولویت‌های اصلی است

۲۶ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۵ کد : ۱۶۰۰ اخبار برگزیده
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی مشترک معاونین وزیر و مدیران ستادی و اجرائی این سازمان گفت: توسعه مجتمع‌های آموزشی و جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی از اولویت‌های اصلی است.
توسعه مجتمع‌های آموزشی و جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی از اولویت‌های اصلی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، گردهمایی مشترک معاونین وزیر و مدیران ستادی و اجرائی سازمان نوسازی مدارس کشور صبح امروز با حضور مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان،  مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور، طاهری رئیس شورای آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

در این مراسم مهراله رخشانی مهر ضمن تسلیت درگذشت دکتر حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور اظهار کرد: آقای دکتر حافظی دارای ویژگی‌های شاخصی بودند و یکی از بارزترین ویژگی‌های مرحوم، تلاش و پشتکار فراوان این بزرگ‌مرد در کارها بود.

وی ادامه داد: مرحوم حافظی هرگز درگیر مادیات نبود و بخش عمده‌ای از ثروت خود را در مسیر مدرسه‌سازی به کار گرفت و همیشه با تواضع و فروتنی کارش را پیش برد.

رخشانی‌مهر بیان کرد: رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز همواره به دنبال پرورش افراد خیّر بود و به جای کسب نام از این عرصه، صرفاً برای پیشبرد فعالیت‌های جامعه خیرین مدرسه‌ساز و انسجام آن تلاش کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سرعت عمل در این سازمان یکی از مهم‌ترین مولفه‌هاست و مصداق این موضوع فعالیت در جریان زلزله کرمانشاه بود که باعث شد تا مهر ۹۷ مدارس این منطقه در کانکس برگزار نشود و تا مهر امسال همه مدارسی که در جریان زلزله تخریب شوند تا مهر امسال تحویل داده می شوند.

رخشانی‌مهر ادامه داد: در استان‌های درگیر سیل هم تمهیدات لازم برای احیای مدارس مورد توجه بود و مدارس مناطق گلستان،  لرستان و خوزستان که بیشترین آسیب را داشتند به کمک دیگر استان‌ها بازسازی شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان نوسازی مدارس یکی از تخصصی‌ترین سازمان‌های عمرانی کشور در بین دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شود، گفت: در حوزه‌های نظیر مدارس ایمن safe school ، معماری ایرانی و ارتقای کیفیت در ساخت و ساز مدارس اقدامات قابل توجهی انجام شده است و حتی در جریان سیل مدارسی داشتیم که علی رغم شدت سیل و تخریب بناهای مختلف تخریب نشدند یا در زلزله کرمانشاه مدارس نوساز دهه اخیر آوار نشدند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اگر قرار باشد مسیر درست همکارانمان در دوره‌های گذشته را داشته باشیم، باید از افکار و ظرفیت‌های مهندسان جوان و دانشگاه‌های فنی و مهندسی بهره بگیریم.

رخشانی‌مهر با تاکید بر تقویت بدنه نیروی انسانی نیز بیان کرد: سند جامع نیروی انسانی این سازمان تدوین و تنظیم شده است که امیدواریم در قالب آزمون بتوانیم جذب نیرو داشته باشیم هرچند استفاده از نیروهای طرحی و پروژه‌ای را در دستور کار داریم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس به اجرای طرح مدرسه سبز از سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: طرح‌های مطالعاتی زیادی در این خصوص در حال انجام است و شاخص‌های توسعه مدیریت سبز در حال تدوین است. همچنین چند استان به طور پایلوت این طرح را اجرا می‌کنند.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه صرفه‌جویی انرژی یکی از کارکردهای مدیریت سبز است، تصریح کرد: در حوزه آموزش و ترویج این مدارس هم گام‌هایی برداشتیم تا این طرح بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش موثر واقع شود.


( ۱ )

نظر شما :