رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

راه‌اندازی سامانه مکان‌یابی مدارس در آینده نزدیک

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۸ کد : ۱۶۱۶ اخبار برگزیده
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از راه‌‌اندازی سامانه مکانیابی علمی مدارس در آینده نزدیک خبر داد.
راه‌اندازی سامانه مکان‌یابی مدارس در آینده نزدیک

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در گردهمایی مدیران کل حوزه ستادی و اجرایی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره مشکلات اجرایی ازجمله افزایش قیمت‌ها، نوسانات ارزی و عدم شرکت پیمانکاران در مناقصات اظهار کرد: این عوامل برای ادارات کل در استانها مشکلاتی ایجاد کرد اما با این حال پیشرفت کارها قابل قبول است. 

وی ادامه داد: ماهیت کار ستادی و ادارات کل در صف که کار اجرائی انجام می‌دهند متفاوت است و با توانمندی‌هایی که در مدیران کل می‌بینیم فائق آمدن بر مشکلات اجرایی مشهود است.

رخشانی‌مهر بیان کرد: قبول داریم که یکی از مواردی که مدیران کل باید به آن توجه داشته باشند احداث مجتمع‌های اداری و رفاهی است اما اکنون در شرایطی نیستیم که بتوانیم چنین پروژه‌هایی اجرا کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه سرانه فضای آموزشی در کشور پایین است و مدارس نیازمند بازسازی در کشور زیادند، مدیران کل از واگذاری اعتبارات برای ساخت پروژه‌های ساختمان‌های اداری و یا رفاهی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها خودداری کنند.

وی با تاکید بر حذف بخاری‌های نفتی بیان کرد: این اقدام در مناطقی که زیرساخت لازم  وجود دارد،  محقق می‌شود چرا که اعتبارات لازم برای این مهم وجود دارد.

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر استفاده از سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس ادامه داد: مدارسی داریم که انشعاب گاز تا دم مدرسه رفته است اما هنوز مدرسه از بخاری نفتی استفاده می‌کند که باید برای این مدارس تمهیداتی بیاندیشیم.

رخشانی‌مهر درباره جمع‌آوری مدارس خشت و گلی هم گفت: در مجموع 890 مدرسه خشت و گلی در کشور داشتیم که اکنون به حدود 400 مدرسه رسیده است و با تلاش ادارات کل استان‌ها تا اول مهر به جز استان سیستان و بلوچستان در دیگر استانها این مدارس جمع‌آوری می‌شود.

وی درباره مدارس سبز نیز تصریح کرد: در این زمینه به دنبال اقدامی هیجانی و سبز کردن همه مدارس به یکباره نیستیم و بیشتر به دنبال فرهنگ‌سازی  این موضوع هستیم تا مدیریت پسماند، صرفه‌جویی انرژی و فضای مناسب آموزشی ایجاد کنیم.

این مقام مسئول درباره مکان‌یابی مدارس گفت: اطلاعات ادارات‌کل استان‌ها باید بروز و صحیح باشد تا در استفاده از این سامانه اطلاعات غلط وارد نشود و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا حدود سه ماه آینده استفاده از این سامانه در دستور کار قرار می گیرد.


( ۳ )

نظر شما :