معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

آموزش‌زدگی بلای جان نظام تعلیم و تربیت است / میزان فضاهای پرورشی و تربیتی باید افزایش یابد

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۲:۳۷ کد : ۱۶۲۰ اخبار مهم
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است، گفت: آموزش‌زدگی بلای جان نظام تعلیم و تربیت شده است.
آموزش‌زدگی بلای جان نظام تعلیم و تربیت است / میزان فضاهای پرورشی و تربیتی باید افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، علیرضا کاظمی در گردهمایی مشترک معاونان وزیر، مدیران حوزه ستادی و ادارات کل تابعه سازمان نوسازی مدارس کشور در اردوگاه شهید باهنر با اشاره به اینکه ‌توجه به رویکردهای قرآنی برای ما نعمت است، اظهار کرد: برای دستیابی به مکارم اخلاقی، باید روی نفسمان پا بگذاریم اما متاسفانه نه تنها مکارم اخلاقی، بلکه آداب و اخلاق هم کمرنگ شده است.

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پررش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگترین چرخش آن، از نظام آموزشی به تربیتی است. همچنین مدرسه به‌ عنوان اصلی‌ترین اما نه تنهاترین رکن مطرح است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد سند تحول بنیادین گفت: باید این موضوع در فضا، معلم و کتاب درسی، تجلی یابد.

کاظمی تصریح کرد: به‌طور معمول آمادگی برای زندگی آینده در فضاهای غیرمدرسه‌ای شکل می‌گیرد و از این منظر اردوگاه‌ها اهمیتی والا پیدا می‌کنند؛ اکنون هزار و ۱۳۲ کانون فرهنگی تربیتی، ۷۵۰ مرکز مشاوره و ۳۵۰ اردوگاه داریم.

وی تأکید کرد: البته باید فضای بیشتری برای فعالیت‌های پرورشی و تربیتی شکل گیرد تا دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی هم، در امان باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است. آموزش‌زدگی بلای جان نظام تعلیم و تربیت شده است.


نظر شما :