مدیرکل نوسازی مدارس همدان مطرح کرد؛

تشکیل کمیته نیازسنجی برای تامین فضاهای آموزشی

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۷ کد : ۲۴۰۴ همدان
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس همدان گفت: کمیته‌ای متشکل از آموزش و پرورش و نوسازی مدارس برای نیازسنجی فضای آموزشی تشکیل شده است.
تشکیل کمیته نیازسنجی برای تامین فضاهای آموزشی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، فرزاد تیموری بیان کرد: از محل اعتبارات استانی، ملی و کمک خیرین مدرسه‌ساز در هفته دولت 19 پروژه آموزشی با زیربنای 13 هزار و 267 مترمربع با 130 کلاس، 140 اتاق و با اعتباری افزون بر 20 میلیارد و 153 میلیون تومان افتتاح شد که تا اول مهر نیز چند مدرسه به این آمار افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش نخست مدرسه 27 کلاسه ابن سینا در بلوار شهید مدنی تا مهرماه تحویل داده شد و بخش دوم نیز تا آبان ماه تحویل داده خواهد شد، تصریح کرد: با حمایت‌های خوب استانی و خیرین مدرسه‌ساز مشکلی در تأمین اعتبار نخواهیم داشت.

تیموری با بیان اینکه مدارس براساس نیازسنجی استانی ساخته یا تعمیر خواهند شد، گفت: کمیته‌ای متشکل از آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در استان وجود دارد که تمام شهرستان‌ها نیازهای خود را به این کمیته ارسال و براساس نیازسنجی، مدارسی که از لحاظ ایمنی وضعیت بدتری دارند، برای ساخت و ساز انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه مدارس ناحیه یک از وضعیت خوبی برخوردار هستند، تأکید کرد: در ناحیه دو مدارسی با قدمت 50 یا 60 ساله داریم که از جمله آنها می‌توان به مدرسه فرخ سرشت، مدرسه فاطمیه در بلوار شهید مدنی، مدرسه عصمتیه در خیابان تختی، بعثت در خیابان خاکی و هنرستان رازی در گازران اشاره کرد.

تیموری با بیان اینکه بیشتر مدارس ناحیه دو به همت خیرین در حال ساخت است، ادامه داد: تعهد خیرین امسال در جشنواره بیست و یکم به 42 میلیارد تومان رسید که این تعهدات در کمک‌های نقدی، تجهیزات و احداث مدارس نمود پیدا کرده است.

وی افزود: مدرسه مصلی‌نژاد با 12 کلاس طی یک سال و با اعتباری افزون بر 4 میلیارد تومان ساخته شده و خیرین مدرسه‌ساز هم مدرسه اخوان با 6 کلاس را در همین منطقه در دست ساخت دارند که جایگزین مدارس تربیت و شهید پورمیدانی خواهد شد و در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

تامین اعتبار 10 میلیارد تومانی خیرین برای ساخت مدرسه

تیموری اضافه کرد: دو خیّر مدرسه ساز که یک نفر از آنها در خارج از کشور اقامت دارد، برای مدرسه علامه گلزار اعلام آمادگی کردند که 10 میلیارد تومان برای ساخت سه مدرسه پرداخت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات هر شهرستان مختص به افراد همان منطقه است، تأکید کرد: به هیچ عنوان امکان جابجایی اعتبارات برای شهرستان‌ها وجود ندارد و منابع هر شهرستان مختص به افراد همان شهرستان است اما خیّرین مناطق ساخت مدرسه را خود مشخص می‌کنند و امکان جابجایی خواست و نظر خیّران وجود ندارد که البته ساخت مدارس نیز براساس نیازسنجی‌ها صورت گرفته و درصورتی که منطقه‌ای نیاز به مدرسه نداشته باشد به خیّرین اجازه ساخت نخواهیم داد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس همدان


نظر شما :