با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس در خراسان رضوی؛

۴ مدرسه در فولاد سنگان خواف افتتاح شد/ رشد بیش از ۵ برابری فضاهای آموزشی کشور

۰۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۵ کد : ۲۵۱۵ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره افزایش فضاهای آموزشی گفت: اکنون ۴ مدرسه در فولاد سنگان خواف افتتاح شد.
۴ مدرسه در فولاد سنگان خواف افتتاح شد/ رشد بیش از ۵ برابری فضاهای آموزشی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، با اشاره به افتتاح مدارس فولاد سنگان اظهار کرد: همه اتفاقاتی که در افزایش توانمندی‌های ما در حوزه دفاعی افتاده است، از آموزش و پرورش نشات می گیرد.

رخشانی‌مهر ادامه داد: 8 سال دفاع مقدس برای ما یک نعمت بود و باعث شد تا بتوانیم به توانمندی‌های خودمان پی برده و ایثار و مقاومت را یاد بگیریم.

وی در ادامه به تبیین ۲ بخش مهم آموزش و پرورش پرداخت و عنوان کرد: بخش اول نیروی انسانی یعنی همان معلمانی که در کلاس درس حضور داشته و عمرشان را صرف تربیت انسان‌های وارسته قرار می‌دهند و بخش دیگر اهمیت فضاهای آموزشی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت وجود فضاهای آموزشی مناسب افزود: اهمیت فضاهای آموزشی به حدی است که اگر فضای آموزشی مناسبی امروز در اختیار دانش‌آموزان قرار نگیرد خروجی  آن به نفع کشور نخواهد بود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بر اهمیت معماری فضاهای آموزشی هم تاکید کرد و گفت: مدارس باید معماری درستی داشته باشد که امروزه در در سازمان نوسازی مدارس کشور به این موضوع توجه ویژه ای شده است تا  خروجی آن مجتمع‌های آموزشی متناسب با نیاز دانش‌آموزان باشد.

رخشانی‌مهر در ادامه سخنان خود بر رشد بیش از ۳/۵ برابری فضاهای آموزشی کشور اشاره و عنوان کرد: سرانه فضاهای آموزشی قبل از انقلاب ۱/۵ متر مربع بوده که امروز به ۵/۲ متر مربع رسیده‌ایم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به جمع آوری کلاس‌های خشتی گلی و جمع‌آوری بخاری‌های نفتی در مدارس سراسر کشور گفت : بنا بر گزارش‌های رسیده در آینده‌ای نزدیک هیچ کلاس درسی که بخاری نفتی داشته ولی علمک گاز تا درب مدرسه رفته باشد نخواهیم داشت.

گفتنی است ۴ مدرسه ساخته شده شرکت فولاد سنگان در قاسم آباد،بیاس آباد،حسین آباد و بهداین بوده که هریک از این مدارس با زیربنای ۴۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به طور همزمان  مورد بهره برداری قرار گرفتند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم محمود نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت فولاد سنگان، مدیر‌کل نوسازی مدارس است و سایر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

 

 

 

 

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور


نظر شما :