رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در کرمانشاه اعلام کرد؛

تعهد ۱۲۰ میلیارد تومانی خیرین در ساخت مدارس کرمانشاه/ امید در مدارس کرمانشاه جاریست

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۰ کد : ۲۵۲۳ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به روند ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز برای بازسازی فضاهای آموزشی مناطق زلزله زده کرمانشاه، ۱۲۰ میلیارد تومان کمک کردند.
تعهد ۱۲۰ میلیارد تومانی خیرین در ساخت مدارس کرمانشاه/ امید در مدارس کرمانشاه جاریست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  مهراله رخشانی‌مهر در مراسم افتتاح 72 پروژه نوساز در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ضمن گرامی داشتن ایام دفاع مقدس اظهار کرد: مفتخریم که در آغازین روزهای بهار تعلیم و تربیت قدردان مهر خیرین مدرسه‌ساز و صبوری و نجابت دلهای بزرگ فرزندان کوچک و دانش آموزان عزیز و عظمت اندیشه‌های والای مدیران و تصمیم‌گیران سیاسی باشیم.

وی با اشاره به حادثه زلزله کرمانشاه در آبان ماه سال 96 گفت: بعد از این حادثه که تکان‌های زمین، قلب کرمانشاه را شکست، مردم با پیام فردای روشن به میدان آمدند و امروز همان فردای روشنی است که در خزان پاییز محقق شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، خیرین مدرسه‌ساز را معماران فرهنگی جامعه دانست و گفت: بر اساس گزارش پژوهشگاه بین الملی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، در زمین لرزه مهیب کرمانشاه،  اقداماتی در راستای آگاهی و آمادگی مردم پس از وقوع زلزله‌های قبلی به خصوص زلزله منجیل و بم در برخی حوزه‌ها به ویژه اصلاح رفتار و آموزش دانش آموزان صورت گرفته بود، اثربخشی خوبی داشته و از جمله دلایل کاهش تلفات عنوان شده است.

رخشانی‌مهر افزود: این مهم نشان می‌دهد که آموزش و پرورش در کنار توجه به ایمن‌سازی مدارس در بعد تربیت، اصلاح و آموزش رفتار در هنگام وقوع بحران هم تلاش‌های ارزشمندی داشته است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه 78 مدرسه و 415 کلاس با زیر بنایی بالغ بر 42 هزار مترمربع در زلزله کرمانشاه آسیب دیدند، گفت: علیرغم میل و اراده دشمنان قسم خورده که رنج مردم در بلایای طبیعی چون زلزله را هم فرصتی برای عقده‌گشایی و افکندن بذر نفاق می‌دانستند، این اندیشه در ذهن و ضمیر خیرین مدرسه ساز و همکاران در سازمان نوسازی مدارس نقش بسته بود که کرمانشاه  هم مانند رودبار و منجیل و بم تنها نیست.

وی تصریح کرد: با مدد تعهد اعتبار 120 میلیارد تومانی توسط خیرین نیک اندیش، عملیات ساخت 190 پروژه با زیر بنای بیش از 71 هزار مترمربع شروع شد و از مهر ماه سال 97  تا مهر 98  از تعداد 190 مدرسه که عملیات اجرایی آنان شروع شده 145 مدرسه با 623 کلاس درس با زیربنای بیش از 63 هزار  متر مربع به بهره‌برداری رسیده است.

رخشانی‌مهر تاکید کرد: همه ما باید به این یقین و باور برسیم که ﭘﺪﯾﺪه‌ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺎنند زﻟﺰﻟﻪ ﻓﻘﻂ زاﺋﯿﺪه ﻣﺸﯿﺖ اﻟﻬﯽ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ، اﺷﺘﺒﺎﻫﺎت اﻧﺴﺎن، ﻋﺪم دوراﻧﺪﯾﺸﯽ، عدم ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﻋﻠﻤﯽ و عدم ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺳﺒﺐ ﺗﺸﺪﯾﺪ ﺑﺤﺮان‌ﻫﺎیی ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ زﻣﺎن و ﻣﮑﺎن وﻗﻮع آنها دﺷﻮار اﺳﺖ.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: باید یقین بدانیم که در کنار مدرسه‌سازی، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌رﯾﺰی و آﻣﺎدﮔﯽ ﻗﺒﻞ از ﻓﺎﺟﻌﻪ یک ضرورت است و ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮاﻧﺪ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻻزم را اﯾﺠﺎد کند آﻣﻮزش و ﭘﺮورش اﺳﺖ؛ ضرورت دارد ﮐﻪ آﺳﯿﺐ‌ﭘﺬﯾﺮﺗﺮﯾﻦ ﻗﺸﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﺎﻧﺎ ﮐﻮدﮐﺎن و داﻧﺶ‌آﻣﻮزان ﻣﺪارس هستند،  آموزش دهیم و به حق آنان برای داشتن مدارسی ایمن احترام بگذاریم.

وی در پایان از همراهی و حمایت وزرای پیشین آقایان بطحایی، حسینی و وزیر آموزش و پرورش حاجی میرزایی و خیرین نیک‌اندیش حقیقی و حقوقی در روند ساخت و ساز تشکر و قدردانی کرد.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشورمدارس زلزله‌زده


نظر شما :