وزیر آموزش و پرورش در کرمانشاه:

سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه افزایش یافت/ آموزش و پرورش نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۶ کد : ۲۵۳۳ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به روند ساخت و ساز در مدارس کرمانشاه گفت: سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه بعد از زلزله و ساخت و ساز مدارس جدید حدود یک متر افزایش یافت.
سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه افزایش یافت/ آموزش و پرورش نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در مراسم افتتاح مدارس مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با اشاره به ساخت  72 مدرسه با 390 کلاس درس و 46 هزار مترمربع زیربنا اظهار کرد: برای انجام این کار اعتباری حدود 114 میلیارد تومان هزینه شد و سرانه آموزشی استان کرمانشاه پس از زلزله افزایش یافت.

وی ادامه داد: در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه 78 مدرسه آسیب دید که  با تلاش خیرین و مسئولان دلسوز تعهد ساخت 190 مدرسه اجرایی شد و در این میان حس مسئولیت‌پذیری مسئولان و خیرین مدرسه‌ساز مشهود بود و همین حس مسئولیت‌پذیری، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در برابر هجمه‌های شدید دشمنان نظام است.

حاجی میرزایی مدرسه را کانون حیاتی جامعه و یکی از ارکان جان آدمی دانست و گفت: مدرسه کانون یادگیری است و با یادگیری است که تمایز انسان و سایر موجودات مشخص می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: با همت خیرین مدرسه‌ساز و تلاش مسئولان سرانه فضای آموزشی مدارس استان بعد از زلزله حدود یک متر افزایش داشته است.

وی بیان کرد: از مجموع 42 بلایای طبیعی جهان، کشور ایران با 37 نوع از این بلایا مواجه است و ما از این بلایا مصون نیستیم اما باید در این راستا همه نهادها از جمله آموزش و پرورش به عنوان فراگیرترین رسانه میزان هوشیاری و آگاهی مردم را برای مقابله با این بلایا افزایش دهند تا مردم در هنگام این بلایا با کمترین خسارت مواجه شوند.

وی با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه مدارس با قدمتی بیش از 30 سال داشتند و مدارس نوساز با طراحی‌های خوب و مهندسی شده خسارتی ندید گفت: نهاد آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی نسل جوان باید طوری عمل کند که زمینه اعتماد بین عموم مردم را کسب کند.

 

کلید واژه ها: وزیر آموزش و پرورشسازمان نوسازی مدارس کشور


( ۱ )

نظر شما :