وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش کرمانشاه:

مدارس کانکسی بالای ۲۰ دانش‌آموز تا پایان سال صاحب کلاس می‌شوند

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۲ کد : ۲۵۵۰ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش کرمانشاه، از ساماندهی مدارس خشت و گلی و تعیین تکلیف مدارس کانکسی با بیش از ۲۰ دانش‌آموز تا پایان سال خبر داد.
مدارس کانکسی بالای ۲۰ دانش‌آموز تا پایان سال صاحب کلاس می‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزایی در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار کرد: به عنوان یک نماینده از جامعه آموزش وپرورش سر تعظیم در مقابل خیرین فرود می‌آورم و قدردان اقدامات ارزشمند و موثر این نیک‌اندیشان در زمینه توسعه فضاهای آموزشی کشور هستم و ما مسئولان هم باید با تلاش و کوشش، این حرکت مقدس را استمرار بخشیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از استان‌های معین که در بازسازی فضاهای آموزشی زلزله‌زده به کمک استان کرمانشاه آمدند و پروزه های بزرگ شهری را در این استان احداث کردند قدردانی کرد و افزود: از مجموعه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و در رأس آن  از زحمات آقای دکتر رخشانی‌مهر که با روحیه انقلابی و جهادی با مسئولیت‌پذیری جانانه در این راه تصمیمات مدبرانه گرفتند و مدارس آسیب‌دیده این استان را سامان بخشیدند نهایت تشکر را دارم.

حاجی‌میرزایی با اشاره به زلزله ۲۱ آبان کرمانشاه و خسارت به ۷۸ مدرسه در مناطق زلزله‌زده گفت: تاکنون در این مناطق ۱۴۵ مدرسه ساخته شده و ۴۵ مدرسه دیگر هم در حال ساخت است. همچنین پس از وقوع زلزله تاکنون سرانه فضای آموزشی در استان کرمانشاه ۷۰ سانتی‌متر افزایش پیدا کرده و این آمار رو به افزایش است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی کشور 5/2 مترمربع است، بیان کرد: در این شرایط کرمانشاه یکی از بهترین سرانه‌های فضای آموزشی کشور را دارد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بیش از ۵۱ درصد مدارس‌کشور در روستاها هستند، گفت: این در حالیست که 27 درصد جمعیت آموزشی در این مناطق هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران برای محرومیت‌زدایی، چتر آموزش را در دورترین مناطق کشور نیز گسترانده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید مدارس دولتی را فراگیرتر و تقویت کنیم و دسترسی به کیفیت آموزشی هم متناسب باشد چرا که محل مدرسه تبلور تلاش‌هاست و باید هویت حداقلی خود را پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه شورای آموزش و پرورش جایگاهی نیست که نیازها به مرکز منعکس شود، بیان کرد: این شورا باید به نیازها و اقتضائات محلی توجه داشته باشد.

حاجی میرزایی درباره رسیدگی به وضعیت مدارس خشت و گلی بیان کرد: این مدارس تا پایان آبان‌ماه تکمیل خواهند شد. همچنین مدارس کانکسی بالای ۲۰ دانش‌آموز هم تا پایان سال صاحب کلاس درس می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تا پیش از فصل سرما تمام مدارس روستاهایی که دارای علمک گاز هستند به سیستم گرمایشی ایمن و استاندارد مجهز می‌شوند و اعتبار لازم برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام خیرین در اولویت است، گفت: تکمیل تجهیزات مورد نیاز هنرستان‌ها را هم در دستور کار داریم.

حاجی‌میرزایی در پایان سخنان خود درباره حذف کنکور بیان کرد: برای تحقق این مهم باید مهارت‌‎ها در اولویت قرار گیرد و با کسب مهارت‌های اولیه فارغ التحصیلان بتوانند وارد بازار کار شوند.

 

 

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشوروزیر آموزش و پرورش


نظر شما :