وزیر آموزش و پرورش در اهواز:

تشکیل کمیته‌ای برای بهبود وضعیت آموزشی خوزستان/ اتکا به توانمندی داخلی دشمنان را مایوس کرده است

۱۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۳ کد : ۲۵۸۳ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش در آئین بهره‌برداری از ۲۵۴ پروژه آموزشی خوزستان گفت: برای بهبود شرایط آموزشی استان خوزستان، کارگروه ویژه‌ای تشکیل خواهیم داد تا فرصت‌ها و فضاهای آموزشی این استان ارتقا یابد.
تشکیل کمیته‌ای برای بهبود وضعیت آموزشی خوزستان/ اتکا به توانمندی داخلی دشمنان را مایوس کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  محسن حاجی میرزایی در آیین بهره‌برداری از ۲۵۴ فضای آموزشی در قالب ۸۶۰ کلاس درس با اشاره به اینکه سهم خیرین در مدرسه‌سازی اظهار کرد: خدا را شاکریم و امیدواریم که با همت بلند بزرگ زنان و مردان خیّر بتوانیم هر چه زودتر مشکلات فضای آموزشی را رفع کنیم.

وی افزود: آنهایی که هوشیارترند، خوب می آموزند،  موقعیت‌های بهتری دارند،  آنهایی که فرصت‌های بهتر و بیشتر برای یادگیری دارند،  شرایط بهتری دارند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در فرهنگ دینی ما انسان‌ها در شرایطی به دنیا می‌آیند که هیچ نمی‌دانند، گفت: بعد از آن جریان یادگیری آغاز می‌شود، هر چه جوامع از ابرازها یادگیری بهره بیشتری ببرند موقعیت‌های بهتری خواهد داشت.

حاجی میرزایی بیان کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش بر این است که فرصت یادگیری بهتری را ایجاد کند تا زندگی بهتری را برای جامعه رقم زند، ما به دنبال زندگی شرافتمندانه هستیم که از مسیر آموزش و پرورش حاصل می‌شود.

وی افزود:رویدادهای طبیعی حوادث تلخی هستند و رنجی را بر انسان ها تحمیل می‌کنند اما درون آن آموزه‌های عمیقی وجود دارد و فرصت‌های خوبی برای یادگیری است که به تناسب شدت و گستردگی تلخی تاثیر عمیق‌تری دارد؛ تاریخ علم، تاریخ همین تکاپویی است که افراد در شرایط نامناسب تلاشکردند تا اوضاع را بهتر کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموختن شرط استمرار است، گفت: جوامع به سرعت در معرض تغییرات گسترده است و جوامعی که قادرند در تکاپوی تغییرات پرشتاب خود حفظ کنند، آن جوامع برنده هستند؛  یکی از رسالت‌های مهم آموزش و پرورش آماده کردن افراد برای همین تغییرات است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام تلاش ما برای آموزش و پرورش و آنچه به عنوان منشور حرکت پیش‌بینی شده است، انتقال به وضعیتی است که انسانهای خردمند داشته باشند تا از محیط بیاموزند، مهم‌ترین عرصه نبرد با دشمنان عرصه‌ای است که اتکای آن به توانمندی انسان‌هاست،  اگر همه نوع توانمندی باشد اما انسان متناسب نباشد، تاب‌آوری نخواهیم داشت.

وی گفت: همه آنچه که دشمنان را از پیروزی ملت ما مایوس کرده است، اتکا به توانمندی‌های داخلی ماست، خوزستان سهم و حق بیشتری در این زمینه دارد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه روند تغییرات و ساخت و ساز در خوزستان تسریع شده است، گفت: باید برای خوزستان کاری کرد، مصمم هستم که با عنایت الهی و با پشتوانه خیرین چهره آموزشی استان خوزستان را تغییر دهیم و تلاش داریم که در ۲ سال باقیمانده عمر دولت با تشکیل کارگروه ویژه‌ای که یکی از معاونان را معین آن خواهم کرد، در زمینه توسعه فرصت‌های آموزشی و همچنین در زمینه توسعه دسترسی به فضاهای آموزشی و هم برای بهبود شاخص نیروی انسانی اقدامات ویژه‌ای انجام شود.


نظر شما :