رئیس سازمان نوسازی مدارس خبر داد:

تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۴ کد : ۲۶۰۷ اخبار مهم
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امسال ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در نظر گرفته شده است که حدود ۲۰ درصد آن برای تجهیز سیستم گرمایشی و سرمایشی است.
تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، سومین جلسه کارگروه مدارس مورد نیاز استان سیستان و بلوچستان با حضور مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و جمعی دیگر از مسئولان مربوطه برگزار شد.

در این جلسه مهراله رخشانی‌مهر گفت: 260 میلیارد تومان اعتبار در سال 98 برای توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان تخصیص یافته که از این رقم 60 میلیارد تومان صرفاً برای تجهیز سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس است .

وی ادامه داد: در جلسه بعد کارگروه مدارس سیستان و بلوچستان مدیران نوسازی مدارس استان موظفند گزارش عملکردی از اعتبارات سال 98 ارائه دهند و چنانچه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اعتباری بیش از مبلغ پیش بینی شده موردنیاز باشد، همکاری لازم را خواهیم داشت.

در ادامه رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند خیرین اظهار کرد: راه‌اندازی مجتمع‌های شبانه روزی آموزشی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان موجب می‌شود هیج دانش‌آموزی به دلیل مسایل مالی از تحصیل باز نماند.

وی ادامه داد: متاسفانه جانمایی نامناسب برخی مدارس در مناطق سیستان و نبود دانش آموز در این مدارس همچنین ساخته شدن مدارس با ظرفیت بیشتر از حد دانش آموزی در منطقه موجب شده است دانش آموزان نتوانند استفاده بهینه از فضاهای آموزشی داشته باشند.

رخشانی اظهار کرد: برخی از مدارس دوشیفته هستند که یک شیفت به اسم خیر و شیفت بعد به نام دیگری نام گذاری شده که این امر موجب آزرده خاطری خیرین شده  است بنابراین باید تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شوده که هر دو شیفت مدارس به نام خیرین ثبت شود.

ساخت 200 مدرسه جدید در سیستان و بلوچستان

همچنین محمدرضا واعظ مهدوی نماینده جامعه خیرین مدرسه‌ساز دراستان سیستان و بلوچستان بیان کرد: طی مطالعات میدانی انجام شده در سیستان و بلوچستان 47 نقطه در بخش و دهستان فاقد مدرسه شبانه روزی دخترانه و 28 نقطه فاقد مدرسه شبانه روزی پسرانه بوده و برخی دبیرستان‌ها فاقد خوابگاه هستند .

وی ادامه داد : 200 مدرسه در مناطق مختلف استان مورد نیاز است  که این امر با همکاری خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی مدارس کشور محقق می‌شود.


نظر شما :