با حضور معاون وزیر راهو شهرسازی؛

مدارس ۱۲ کلاسه در سهند افتتاح شد

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۹ کد : ۲۶۱۱ آذربایجان شرقی
۳ مدرسه ۱۲ کلاسه به طور همزمان در شهر جدید سهند به بهره‌برداری رسید.
مدارس ۱۲ کلاسه در سهند افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی نوسازی مدارس آذربایجان شرقی، حبیب اله طاهر خانی در آیین افتتاح مدرسه 12 کلاسه شهید نومی گلزار شهر جدید سهند با اشاره به اینکه حوزه تعلیم و تربیت زیرساخت آینده یک کشور محسوب می‌شود، بیان کرد: برای تشکیل یک اجتماع بخش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بخش‌های مهم آن زیر ساخت آموزشی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در این زیر ساخت‌های آموزشی علایق و شخصیت‌ها شکل می‌گیرد، افزود: در شهرهای جدید کشور که به طور مدرن ساخته می‌شوند به دلیل افزایش آمار جمعیتی نیاز به مراکز آموزشی، بهداشتی و خدماتی است که مشارکت خیرین، مردم و مسئولان می‌تواند  تامین امکانات را سرعت ببخشد.

در ادامه جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در این آیین گفت: نیازهای آموزشی شهر جدید سهند با کارشناسی دقیق بررسی و ارزیابی شده و با فعالیت شبانه روزی که انجام شد در حال حاضر کمبودی از نظر فضای آموزشی و نیروی انسانی در این منطقه نداریم.

پاشایی اظهار کرد: با افتتاح این 36 کلاس درسی مجهز و با امکانات، ارائه خدمات آموزشی برای دانش آموزان در شهر جدید سهند به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، مدرسه 12 کلاسه شهید وحید نومی گلزار در سه طبقه در زمینی به مساحت 4 هزار و 374 متر مربع و زیربنای یک هزار و 724 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 48 میلیارد ریال در فاز 4 برای دانش اموزان پسر دوره اول متوسطه به بهره برداری رسید.

همچنین مدرسه 12 کلاسه فردوسی در سه طبقه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای هزار و 724 متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر 35 میلیارد ریال در فاز 3 برای دانش‌آموزان پسر دوره اول با حضور معاون وزیر افتتاح شد.

مدرسه 12 کلاسه دخترانه غدیر برای مقطع ابتدایی در سه طبقه در زمینی به مساحت چهار هزار و 374 متر مربع و زیربنای هزار و 724 متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر 48 میلیارد ریال افتتاح شد.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس


نظر شما :