با حضور وزیر آموزش و پرورش انجام می‌شود؛

بهره‌برداری از فضاهای آموزشی سیل‌زده استان لرستان

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۳ کد : ۲۶۱۷ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش به همراه معاون عمرانی و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به منظور بهره‌برداری از فضاهای آموزشی تعمیراتی و احداثی سیل‌زده به استان لرستان سفر می‌کند.
بهره‌برداری از فضاهای آموزشی سیل‌زده استان لرستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزائی به همراه مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، به منظور بهره‌برداری از فضاهای آموزشی تعمیراتی و احداثی استان لرستان به این استان سفر می‌کنند.

بر اساس این گزارش؛ 31 پروژه جدید احداث‌شده مشتمل بر 122 کلاس درس و 310 پروژه آسیب‌دیده از سیل فروردین‌ماه مشتمل بر 1756 کلاس درس که نیازمند تعمیرات اساسی بود، با حضور وزیر آموزش و پرورش مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

در جریان سیل فروردین ماه امسال 423 فضای آموزشی این استان آسیب دید که از این تعداد 113 مدرسه در قالب 413 کلاس درس نیازمند تخریب و بازسازی و 310 مدرسه نیز با 1756 کلاس درس نیازمند تعمیرات اساسی بود. همچنین به تجهیزات 179 مدرسه نیز آسیب جدی وارد شد.

به گفته محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان، اعتبار لازم برای تعمیر و بازسازی و تجهیز فضاهای آسیب‌دیده، 3320 میلیارد ریال برآورد شد که از این میزان 1000 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و 975 میلیارد ریال نیز از کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز تأمین شد.

شایان ذکر است؛ عملیات ساخت سایر پروژه‌های احداثی ناشی از آسیب سیل نیز آغاز شده است که پیش‌بینی می‌شود تا مهر ماه سال آینده به بهره‌برداری برسند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس


نظر شما :