به همت خیر مدرسه‌ساز؛

مدرسه ۲ کلاسه روستای منامن خورش رستم افتتاح شد

۱۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۰ کد : ۲۶۱۸ اردبیل
مدرسه خیرساز روستای منامن خورش رستم شهرستان خلخال با زیربنای ۹۱ متر مربع افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدرسه ۲ کلاسه روستای منامن خورش رستم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس اردبیل؛ جلیل فتحی معاون مشارکت‌های مردمی اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در مراسم افتتاح مدرسه مستوفی روستای منامن که با حضور مسئولان محلی برگزار شد، اظهار کرد: امروزه حضور و مشارکت نیروهای مردمی از بزرگترین سرمایه‌ها و قدرت کشور محسوب می‌شود که موسسات و ادارات باید زمینه را برای این فعالیت فراهم کنند؛ اکنون ثمره این مشارکت‌ها با اداره کل نوسازی مدارس اردبیل، ساخت و تحویل 393 مدرسه در قالب 1573 کلاس درسی تا اکنون و افتتاح و تحویل 12 کلاس و 33 مدرسه در سال جاری است.

فتحی افزود: مدرسه منامن با زیر بنای 91 مترمربع و دو کلاس درس با وجود مشکلات و موانع؛ با بودجه دو میلیارد ریال و رعایت تمام استانداردهای سازه‌ای و تاسیساتی از قبیل حرارت مرکزی، پنجره‌های دارای حفاظ  بازشو  ساخته و تجهیز شده است .

در ادامه اشکان تقی‌پور مدیرعامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران با تجلیل از مقامات استانی و اهالی روستای منامن، مدرسه سازی را سنت پیامبر خواند و گفت: فعالیت‌های موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران در حوزه آموزش و سلامت در همین راستاست.

وی ضمن تشکر از خیرین به ویژه خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور که باوجود سال‌ها دوری از کشور دینشان به سرزمین مادری خود را با انجام امور خیر در کشور ابراز می‌کنند، گفت: ساخت این مدرسه ماحصل عشق همین خیرین بوده که به وسیله آقای مستوفی و همسر ایشان تامین اعتبار شده است.

تقی‌پور همچنین از افتتاح 14 مدرسه در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: افتتاح 6 مدرسه در پاییز سال جاری صورت خواهد گرفت .

وی به تعامل و ارتباط نزدیک موسسه نیک نامان جمشید تهران و اداره نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اشاره کرد و افزود: نیازها و اولویت‌های ساخت مدارس از سوی اداره نوسازی مدارس اردبیل ارسال و در موسسه مورد تحقیق، بررسی و اولویت بندی قرار می گیرد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس اردبیلمجمع خیرین مدرسه ساز اردبیلخیرین خارج از کشور


نظر شما :