مدیرکل نوسازی مدارس کرمان خبر داد:

پایان مهرماه؛ موعد خداحافظی با بخاری‌های نفتی

۱۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۰ کد : ۲۶۲۲ کرمان
مدیرکل نوسازی مدارس کرمان گفت: مدارس خشت و گلی برچچیده شدند و با بخاری‌های نفتی هم تا پایان مهر خداحافظی می‌کنیم.
پایان مهرماه؛ موعد خداحافظی با بخاری‌های نفتی

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس کرمان، سیدمحمد واعظی‌نژاد از برچیده شدن پروژه‌های خشت و گلی خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرای طرح جمع‌آوری پروژه‌های نفتی تا پایان مهرماه سال جاری همانند طرح برچیده شدن مدارس خشت و گلی باید همت کرد.

وی همچنین بر جذب اعتبارات طرح‌ها و برنامه‌ها تاکید کرد و افزود: ناظران باید پیشرفت پروژه‌های دولتی و خیرساز را به صورت مستمر گزارش دهند و حتی برای پروژه‌های خیری اهمیت بیشتری قائل شوند تا طبق جدول زمانبندی تعهد خیر نیکوکار محقق شود.

مدیرکل  نوسازی مدارس استان کرمان با اشاره به این‌که لازم است 2 واحد نظارت و دفتر فنی این اداره کل در راستای رفع ابهامات و به‌روز شدن نقشه‌ها و فایل‌های اجرایی هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند، گفت: برگزاری جلسات بین این 2 واحد فنی، مهندسی و تخصصی در دستور کار قرار گیرد.

همچنین محمد حسنی معاون اجرایی و نظارت، بر اتمام پروژه‌های فعال طبق مهلت داده شده تاکید کرد و گفت: ناظران نوسازی مدارس خط مقدم اجرای پروژه‌های ساخت‌و‌ساز هستند و در صورتی که پروژه‌ای نیمه‌تمام بماند و اعتبار آن جذب نشود استان ضرر خواهد کرد.

حذف 30 درصد مدارس خشت و گلی با همکاری دستگاه‌های اجرایی

 در ادامه حسنی حذف 30 مدرسه خشت و گلی را حاصل همکاری و حمایت‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی استان عنوان کرد و ادامه داد: اگر آبادانی در استان اتفاق بیفتد مطمئناً همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی استان و مردم ذی‌نفع خواهند بود و اگر طرحی روی زمین بماند استان از نعمت پیشرفت و آبادانی بی‌بهره خواهد ماند.

وی با اشاره به این‌که رعایت نکات فنی و اجرایی توسط پیمانکاران پروژه‌ها مورد اهمیت است، تاکید کرد: نظارت بر کار پیمانکاران از وظایف ناظران نوسازی مدارس است و در صورتی که ناظر گزارشی از پیمانکاری مبنی بر عدم رعایت اصول و قوانین فنی به ما ارائه دهد، پروژه از پیمانکار تحویل گرفته نمی‌شود تا پیمانکار نواقص را مرتفع سازد.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس


نظر شما :