مدیرکل نوسازی مدارس همدان:

بخاری‌های نفتی تا ۲۲ بهمن از مدارس استان برچیده می‌شود

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰ کد : ۶۰۹ همدان
مدیرکل نوسازی مدارس همدان از برچیده شدن بخاری‌های نفتی تا ۲۲ بهمن از مدارس سطح استان خبر داد.
بخاری‌های نفتی تا ۲۲ بهمن از مدارس استان برچیده می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس همدان، فرزاد تیموری با اشاره به اینکه در سال تحصیلی 1357-1358، 857 مدرسه با 4 هزار و 848 کلاس درس در استان فعال بوده است، بیان کرد: این آمار در سال تحصیلی جاری به 2 هزار و 549 مدرسه با 10 هزار و 768 کلاس درس رسیده است که بررسی این آمار رشد 222 درصدی مدرسه‌سازی در استان را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدارس استان در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی فرسوده بودند، افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده بسیاری از این مدارس تخریب و بازسازی شده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس همدان یادآور شد: در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی تمام مدارس با بخاری نفتی چکه‌ای گرم می‌شدند، اما در حال حاضر بیش از 70 درصد مدارس سراسر استان به سیستم گرمایشی موتورخانه و پکیج مجهز شده‌اند. 

 وی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 784 مدرسه از سیستم گرمایشی بخاری گازی استاندارد استفاده می‌کنند، تصریح کرد: کم‌تر از 13 مدرسه مجهز به بخاری‌های نفتی کاربراتوری استاندارد هستند.

تیموری خاطرنشان کرد: تا 22 بهمن‌ماه استانداردسازی سیستم گرمایشی 6 هزار و 267 مدرسه نیز انجام و جشن خداحافظی با بخاری‌های نفتی برگزار می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس همدان در ادامه با اشاره به 10 اقدام شاخص این سازمان در چهل سالگی انقلاب اسلامی، یادآور شد: به‌روزرسانی اطلاعات شناسنامه مدارس، استقرار نظام مکان‌یابی مدارس بر اساس سامانه آمایش سرزمین و تحولات جمعیتی، اجرای طرح بهسازی لرزه‌ای مدارس و تخریب و بازسازی مدارس ناپایدار و غیر مقاوم از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در طول این چهل سال بوده است.

وی بیان کرد: استاندارسازی سیستم گرمایشی مدارس، توزیع و اجرای مقررات و ضوابط فنی مدارس، تهیه و توزیع تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی بر اساس آخرین کتب مقاطع تحصیلی، استفاده از ظرفیت خیّرین مدرسه‌ساز در جهت رفع نیازهای مدارس و هوشمندسازی سیستم آموزش مدارس نیز از دیگر اقدامات شاخص این سازمان  بوده است.

تیموری با بیان اینکه اعتبارات این سازمان از سه محل ملی، استانی و تعهد خیّرین تامین می‌شود، افزود: در سال 1397 حدود 34 میلیارد و 600 میلیون تومان مجموع اعتبارات ملی این سازمان بوده است. 53 میلیارد و 300 میلیون تومان نیز مجموع اعتبارات استانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوده است.

وی مجموع اعتبارات حاصل از تعهدات خیّرین را 30 میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: مجموع اعتبارات این سازمان در سال 1397 بالغ بر یکصد و ده میلیارد تومان بوده است.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس همدانتعهد خیّرینبخاری‌های نفتی


نظر شما :