در چهل سالگی انقلاب؛

چهار فضای آموزشی و ورزشی در استان قم افتتاح شد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰ کد : ۶۳۱ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: در ایام الله مبارک دهه فجر، چهار فضای آموزشی و ورزشی در استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
چهار فضای آموزشی و ورزشی در استان قم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس قم، محسن پورگلیان با اشاره به اینکه 4 پروژه آموزشی و ورزشی، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان افتتاح شد، گفت: مجموع این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 70 میلیون تومان، از محل اعتبارات ملی و استانی احداث شده‌اند.

وی با اشاره به رشد چشمگیر توسعه فضاهای آموزشی پس از انقلاب، اظهار داشت: قبل از انقلاب 145 مدرسه با 188 هزار و 500 مترمربع زیربنای آموزشی در استان وجود داشت که این میزان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به 682 مدرسه با یک میلیون و 30 هزار مترمربع رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس قم خاطرنشان کرد: در واقع در ابتدای انقلاب سرانه فضای آموزشی استان به ازای هر دانش‌آموز، 1.4 مترمربع بود که این میزان هم اکنون به 4.2 مترمربع افزایش یافته است و شاهد رشد 200 درصدی سرانه فضای آموزشی در استان هستیم.

پورگلیان با بیان اینکه در سال‌های قبل از انقلاب در استان فضای ورزشی و پرورشی برای دانش‌آموزان وجود نداشت، ادامه داد: در حال حاضر 198 فضای پرورشی، تربیتی در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس قمدستاوردهای انقلاب اسلامیفضاهای آموزشیافتتاح مدرسه


نظر شما :