در چهل سالگی انقلاب؛

دبستان ۱۲ کلاسه شهرستان رامیان استان گلستان افتتاح شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱ کد : ۷۱۶ گلستان
در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در ایام الله دهه مبارک فجر دبستان ۱۲ کلاسه "برکت شهید آیت الله مدنی" در روستای رضاآباد از توابع شهرستان رامیان افتتاح شد.
دبستان ۱۲ کلاسه شهرستان رامیان استان گلستان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس گلستان،  آیین افتتاح دبستان "برکت شهید آیت ‌الله مدنی" در روستای رضاآباد از توابع شهرستان رامیان با حضور نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان و جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.

در این مراسم نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، امروز شاهد افتتاح یکی از پروژه‌های بزرگ آموزشی در این شهرستان هستیم.

علیرضا ابراهیمی افزود: این پروژه آموزشی که به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخته شده است هدیه مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان است تا دانش‌آموزان در آن تحصیل کنند و آینده کشور را بسازند. پس باید مسئولان مدرسه، دانش آموزان و اولیاء کمک کنند تا این مدرسه خدمات ارزنده‌ای در جهت رشد و تعالی آینده‌سازان ایران عزیز ارائه دهد.

در ادامه، مدیرکل نوسازی مدارس گلستان گفت: با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در ایام الله دهه مبارک فجر 56 کلاس درس که با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 400 میلیون تومان ساخته شده،  تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

یاسر لیوانی افزود: پروژه‌ای که امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری آن هستیم، دبستان 12 کلاسه "برکت شهید آیت الله مدنی" با یک هزار و 400 مترمربع زیربنای آموزشی، دو هزار مترمربع محوطه‌سازی، 150 متر طول دیوارکشی محوطه است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 900 میلیون تومان با مشارکت بنیاد برکت در روستای رضاآباد از توابع شهرستان رامیان احداث شده است.

وی گفت: از اعتبار هزینه شده در این پروژه مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات بنیاد برکت و مبلغ 700 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی نوسازی مدارس گلستان تأمین شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس گلستان تصریح کرد: در سال 1357 سرانه آموزشی استان 1.4 مترمربع بود و حدود یک هزار و 700 کلاس درس در اختیار دانش‌آموزان قرار داشت، اما پس از پیروزی انقلاب و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امروز  12 هزار کلاس درس در استان وجود دارد سرانه فضای آموزشی 4.92 مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است.

کلید واژه ها: افتتاح مدرسهمدرسه برکتنوسازی مدارس گلستاندستاوردهای انقلاب اسلامی


نظر شما :