مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان:

توسعه مدیریت سبز در مدارس، نیازمند فرهنگ‌سازی است

۲۷ آبان ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۵ کد : ۹۳ اخبار برگزیده
مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان گفت: توسعه مدیریت سبز در مدارس نیازمند نهادینه شدن فرهنگ آن در میان فرهنگیان و دانش‌ آموزان است.
توسعه مدیریت سبز در مدارس، نیازمند فرهنگ‌سازی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی در نخستین همایش مدیریت سبزدرمدارس، بیان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص رفتارمناسب با منابع سوختی، محیط زیست، فضای سبز، تغییر الگوی مصرف و برای اجرائی نمودن بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های این موضوع، اقدامات لازم را در این راستا آغاز کرده ایم و سازمان نوسازی مدارس کشوربه منظور استفاده بهینه از انرژی و پسماندها در حال تغییر دادن نقشه‌های اجرایی مدارس و متناسب نمودن آن با شرایط اقلیم استان‌ها است.

وی  افزود: با توجه به اینکه رویکرد سازمان نوسازی مدارس کشور حرکت به سمت توسعه مدارس سبز با استفاده از دستاوردهای نوین و الگو پذیری از پیشروها در این زمینه است، همکاران ما در اداره کل نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان با طراحی‌های جدید این نوع از مدارس، دستیابی به این مهم را در دستورکارجدی قرار داده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان، ضرورت حرکت در مسیر مدیریت سبز را توسعه فرهنگ این مساله در میان فرهنگیان و دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: برای توسعه فرهنگ مدیریت سبز در مدارس باید با برگزاری همایش و کارگاه‌های آموزشی این مساله را ترویج دهیم.

کلید واژه ها: مدیریت سبزمدرسه سبزسیستان و بلوچستان


نظر شما :