ارتباطات مؤثر برای جذب خیران مدرسه‌ساز افزایش یابد

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۰ کد : ۱۱۵۸ اخبار و رویداد
تعداد بازدید:۵۶
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به لزوم افزایش ارتباطات مؤثر برای جذب خیران مدرسه‌ساز برای استان، گفت: خداوند در قرآن با دو واژه سبقت و سرعت از مردم خواسته است تا در کار‌های نیک و پسندیده مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.
ارتباطات مؤثر برای جذب خیران مدرسه‌ساز افزایش یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ، با بیان اینکه خداوند در آیات قرآن برای امور خیر و واجبات دینی تعبیر به سرعت و شتاب دارد و از مردم خواسته شده است تا در کار‌های نیک و پسندیده مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.
وی ادامه داد: انسان‌ باید در کار خیر سرعت بگیرد و در هنگام سرعت اجازه ندهد که کسی دیگر در انجام کار خیر بر او سبقت بگیرد.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، بیان کرد: باید در این جهاد با برنامه‌ریزی بهتر از فرصت‌ها بیشتر استفاده کنیم و همه بدانند براساس آموزه‌های قرآنی، صدقه و انفاق در راه خدا عامل فقرزدایی از فرد و جامعه است.
وی اظهار کرد: برخلاف تصور افراد ظاهربین انفاق نه تنها موجب کم شدن اموال انسان نمى‌شود، بلکه برکت و یا افزایش اموال را نیز به دنبال دارد و خداوند در آیات سوره بقره مى‌فرماید: «مثل کسانى که اموال خود را در راه خدا انفاق مى‌کنند، همانند دانه‌اى است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه صد دانه باشد، خداوند براى هر کس که بخواهد آن را چند برابر مى‌کند و خدا گشایشگر داناست».
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی ۴۰ سال گذشته انقلاب حرکت زیبای مدرسه‌سازی توسط خیران توانسته مشکلات آموزشی ما را حل کند، تصریح کرد: امیدواریم در ادامه همچنان در این استان محروم با برنامه‌ریزی و اقدامات مناسب بتوانیم شاهد افزایش فضای آموزشی و جذب خیران بیشتر برای ساخت این امر مهم باشیم.
نوفرستی با اشاره به لزوم افزایش ارتباطات مؤثر برای جذب خیران مدرسه‌ساز برای استان، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند بستری برای شناخت بیشتر فرصت‌ها و ایجاد انگیزه در دیگران برای مشارکت در این کار خیر باشد.


نظر شما :