دیدار مدیرکل و معاونین نوسازی مدارس خراسان جنوبی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار

۰۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۷ کد : ۱۴۷۳ اخبار و رویداد
تعداد بازدید:۴۰
مدیرکل و معاونین نوسازی مدارس خراسان جنوبی با سید کمال الدین میر جعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار دیدار نمودند.
دیدار مدیرکل و معاونین نوسازی مدارس خراسان جنوبی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار

در این دیدارکه در محل دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد محمد رضا بیکی مدیرکل نوسازی مدارس استان ضمن معرفی اجمالی این اداره کل و ماموریت و شرح وظایف اداره متبوعه مشکلات موجود در فضاهای آموزشی استان و اقدامات صورت گرفته و پیش رو را به سمع و نظر میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار رساند.

ایشان ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه استاندار و شخص معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مبنی بر تشکیل جلسه با رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور و بیان مشکلات فضاهای آموزشی موجود در این جلسه افزود ؛ بیش از 91% دانش آموزان استان در مدارس دولتی تحصیل می نمایند که این موضوع شایسته توجه ویژه مسئولین استان بوده و بخشی ازآن نشان از محرومیت جمعیت ساکن در این استان پهناور و کویری می باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس بیشترین دغدغه کمبود فضاهای آموزشی را در مساکن مهر استان و شهرک های اقماری بیرجند دانست و عنوان نمود: با توجه به برآورد های صورت پذیرفته 420 کلاس درس دیگر باید در این سایت های مورد اشاره ساخته و تحویل ادارات آموزش و پرورش گردد.

بیکی حذف مدارس کانکسی بالای 10 دانش آموز را از دیگر اولویت های این اداره کل دانسته و ابراز امیدواری نمود با ابلاغ اعتبارات دولتی و کمک خیرین مدرسه ساز در آینده نزدیک شاهد ساخت فضاهای آموزشی مناسب در این مناطق باشیم .

در ادامه میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارضمن تشکر از حضور مدیرکل و معاونین نوسازی مدارس ضمن اشاره به جلسه فی مابین استاندار خراسان جنوبی با معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی  مدارس کشور بیان داشت: طرح مسائل و مشکلات فضاهای آموزشی ،مقاوم سازی ، مدارس کانکسی و تامین سیستم گرمایش حرارت مرکزی  از جمله موارد مورد بحث در این جلسه بوده و دکتر رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی کشور نیز قول مساعدت در این خصوص را مرقوم نمودند.

وی ضمن تشکر و حمایت همه جانبه از مساعدت خیرین مدرسه ساز عنوان نمود : استان خراسان جنوبی بستری لازم برای مشارکت و حضور این عزیزان بوده وفرصتی مغتنم برای جامعه آموزشی استان در جهت رفع نیازهای مورد اشاره می باشد .

وی ضمن تاکید برهمکاری بین دستگاهی در استان خراسان جنوبی تاکید نمود.اخلال در روند اجرای پروژه های آموزشی خصوصا پروژه های خیری غیر قابل اغماض بوده رفع هر گونه موانع در این خصوص مورد انتظار این معاونت می باشد.

توجه به مقاوم سازی مدارس و تلاش در جهت رشد و توسعه اعتبارات ملی از دیگر موارد مورد اشاره توسط معاون هماهنگی امور عمرانی بوده که مقرر شد پیگیری لازم توسط مدیرکل نوسازی مدارس صورت پذیرد.


نظر شما :