حضور مدیر کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خوسف

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۵ کد : ۱۵۳۹ اخبار و رویداد
تعداد بازدید:۴۰
دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خوسف با حضور مدیر کل نوسازی مدارس برگزار گردید.
حضور مدیر کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خوسف

در این جلسه که علاوه بر بیکی مدیر کل نوسازی مدارس حجه الاسلام شاهبیکی امام جمعه شهرستان و سایر اعضای شورا نیز حضور داشتند فرماندار شهرستان خوسف و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان، توسعه آموزش و پرورش را زیربنای خدمات اجتماعی دانست و توجه به این موضوع را یکی از اولویت های مهم دولت خواند.

وی شهرستان خوسف را از جمله شهرستان های وسیع استان دانست که نیاز به توجه ویژه به روستاهای کویری و پراکنده و همچنین فاقد امکانات در دل کویر را دارد.

شفیعی بافت جدید شهرستان خوسف را نیازمند کلیه خدمات شهری دانست که یکی از مهمترین این موضوعات ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز بوده و امید است در آینده نزدیک نسبت به تامین آن اقدام گردد.

دانایی فردبیر شورا و مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز ضمن ارائه گزارشی از فضاهای آموزشی شهرستان حصارکشی، کف سازی،تامین تجهیزات هنرستان ها و شبانه روزی های شهرستان و با توجه به گازرسانی های اخیر در بخش های مختلف تامین سیستم گرمایش حرارت مرکزی را از جمله دغدغه های جاری دانست و تلاش در جهت رفع این موارد را در دستور کار مجموعه آموزشی شهرستان دانست.

در ادامه محمد رضا بیکی مدیر کل نوسازی مدارس استان سرانه فضای آموزشی شهرستان خوسف را 9 متر مربع دانست و افزود هم اکنون 17 درصد کلاس ها تخریبی 47 درصد نیازمند مقاوم سازی و 36 درصد کلاس های درس شهرستان مستحکم می باشد.

وی عنوان کرد:تعداد واحدهای مسکن مهر این شهرستان 790 واحد  بوده که نیازمند 24 کلاس درس جدید بوده و  از این تعداد 12 کلاس درس ساخته شده 6 کلاس درس نیمه تمام و 6 کلاس درس دیگر نیز مورد نیاز می باشد.

مدیر کل نوسازی مدارس به حذف مدارس کانکسی بالای ده نفر دانش آموز در استان اشاره نموده و خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های استان انجام این مهم بوده که با توجه به وجود دو کلاس درس کانکسی بالای ده نفر دانش آموز در شهرستان خوسف امید است با تخصیص اعتبارات استانی و همکاری خیرین نسبت به رفع این مورد در سال آینده اقدام گردد.نظر شما :